Een nieuw kunstenfestival te Oudergem – un nouveau festival d’arts à Auderghem – A new artistic festival in Oudergem

In de liberale nieuwsbrief van april staan we dit maal voor Oudergem stil bij kunst en cultuur. Van 6 tot en met 14 mei 2017 vindt in Oudergem voor de eerste maal immers het cultuurfestival “Kunstensteenweg – Chaussée des arts” plaats. Een première, want het festival brengt alle culturele actoren van onze gemeente samen. Op meer dan 30 sites gelegen langs de Waversesteenweg – van de Vrijwilligerslaan ter hoogte van de VUB/Colruyt tot aan het Rood Klooster – zullen gedurende 8 dagen allerlei Oudergemse en niet-Oudergemse kunstenaars en kunsten gedurende een week centraal staan. Naast plastische kunsten komen ook andere kunstuitingen aan bod en vindt een waaier aan activiteiten plaats gaande van tentoonstellingen tot creatieve workshops, concerten en parades.

Nederlandstalige en Franstalige culturele en sociale organisaties nemen samen deel aan het festival. Zo verwelkomt het festival naast bibliotheken, gemeenschapscentra, cultuur- en wijkhuizen ook seniorieën en andere privé initiatieven. Als openVLD Oudergem vinden we het goed dat er eindelijk op cultureel gebied in onze gemeente over taalgrenzen heen wordt gewerkt. Het was immers een van onze programmapunten bij de verkiezingen van 2012. Laten we hopen dat dergelijke initiatieven alvast opvolging kennen in andere culturele activiteiten. Als openVLD Oudergem zullen we hier steevast voor pleiten en aan meewerken.

Zeker te noteren in uw agenda: de openingsoptocht langs het parcours en het daaropvolgende openingsfeest op het gemeenteplein op 6 mei en een afsluitend volks- en kunstenfeest op de site van het Rood Klooster op 13 mei. Hou zeker de website van de gemeente (www.oudergem.be) in het oog waarop het volledig programma zal gepubliceerd worden alsook de speciale uitgave van 1160cultuur rondom het festival dat u weldra in uw brievenbus zal aantreffen.

Pendant 8 jours en Mai, les arts envahiront Auderghem dans le context du nouveau festival “Kunstensteenweg – Chaussée des Arts“. Le long d’un parcours qui suit la Chaussée de Wavre de l’Avenue des Volontaires jusqu’au Rouge Cloître, plus de 30 sites seront installés dans divers bâtiments et lieux culturelles. Il y auront des exhibitions, des atéliers créatives, des concerts, des spectacles et même une parade. A noter dans votre agenda: une parade d’ouverture et la fête d’ouverture sur la Place Communale le 6 mai et la grande fête des arts le 13 mai au Rouge Cloître. Le programme détaillé fera l’objet d’un numéro spécial de 1160.Culture et sera accessible sur le site communal www.auderghem.be

Des nombreux organisations culturelles Francophone et Néerlandophone participeront au festival. Open VLD Oudergem est très content qu’un festival culturel qui mobilise tous les acteurs de la commune est organisé à Auderghem: la culture est un outil qui peut rassembler des gens des different communautés dans notre commune. L’open VLD Oudergem sera toujours prêts à soutenir des initiatives pareilles et espère qu’autres collaborations vont apparaître à Auderghem dans les années prochaines.

From the 8th till the 14th of May, Oudergem will organise its first edition of the arts festival ”Kunstensteenweg – Chaussée des arts“. Along the Waversesteenweg/Chaussée de Wavre from the Avenue des Volontaires/Vrijwilligerslaan till the Rood Klooster/Rouge Cloître, more than 30 sites will host a wide range of cultural activities: exhibitions, creative workshops, musical performances, theater and even a parade! The whole festival starts on 6th May with a parade along the Waversesteenweg and an opening party on the Place Communale/Gemeenteplein and on 13th May there is a great  party in the Rood Klooster/Rouge Cloître. You can discover the whole program soon on the website of the municipality – www.oudergem.be – or in the special edition of the leaflet 1160.Cultuur/1160.Culture which you will find in your letterbox soon!

It is the first that time that all cultural actors in our municipality work together to create a new cultural event in Oudergem. Open VLD Oudergem is therefore very happy that this festival will take place since encounters between the different people of our municipality – whether they speak Dutch, French, German, English or another language – are important. Fostering such cultural activities that can mobilize all citizens of Oudergem was one of open VLD Oudergem program points for the municipal elections of 2012. We therefore hope that other initiatives that bring together the different communities in our municipality in other cultural fields will one day appear in Oudergem. These can always count on our support.

Geef een reactie

%d bloggers liken dit: