Extra mankracht voor bib Oudergem -L’equipe de la Bib hertoginnedal élargie – Extra team member for Library Hertoginnedal

Bibliotheek Hertoginnedal in/à Oudergem. Waverse steenweg 1688. Open: woe/mer/wed: 14:00-19:00, Don/jeu/thu: 15:30-18:00 Zat/Sam/Sat: 10:00-13:00

Bibliotheek Hertoginnedal in/à Oudergem. Waverse steenweg 1688. Open: woe/mer/wed: 14:00-19:00, Don/jeu/thu: 15:30-18:00 Zat/Sam/Sat: 10:00-13:00

Zoals u het misschien in de nieuwsbrief van de bibliotheek Hertoginnedal of het blad van GC Den Dam van april 2016 kon lezen, is het team van de bibliotheek onlangs uitgebreid met een half-tijds educatieve werker. Het team in Oudergem kent nu 3 leden.

Deze uitbreiding van het team maakt alvast mogelijk om te anticiperen op een aantal uitdagingen van de bib in onze gemeente: verder werken aan betere toegangsuren zodat mensen de bib gemakkelijker kunnen bereiken en het uitbouwen van de band met belangrijke stakeholders zoals de scholen (kinderen naar de bib brengen, voorleesuurtjes…). De uitbreiding van het team creëert ruimte voor meer dynamiek en komt, gelet op het divers publiek (nederlands-en anderstaligen, nationaliteiten), alle inwoners van onze gemeente ten goede. Rondom de openingsuren wordt in het najaar een enquête onder het publiek gehouden om deze mee te bepalen. Invullen maar!

De openVLD Oudergem pleitte bij de gemeenteraadsverkiezingen van 2012 voor een goede ondersteuning van Nederlandstalige culturele instellingen in de gemeente, dat komt immers iedereen ten goede. Binnen SAMEN, waarmee de openVLD Oudergem naar de verkiezingen trok, was de uitbreiding van het team van de BIB door de gemeente een belangrijk verkiezingspunt. Als liberalen zijn we dan ook blij, na onder meer de aanstelling van een cultuurbeleidscoördinator in 2014, dat SAMEN alweer een verkiezingsbelofte heeft weten te realiseren. SAMEN Schepen voor Vlaamse Aangelegenheden Dirk Hoornaert (onafhankelijk) trok het hele dossier succesvol door de gemeentelijke administraties, wat geen sinecure was, en kon hierbij op onze steun rekenen. De openVLD Oudergem dankt hem voor zijn geleverde inspanningen.

En avril, un nouveau membre à rejoint l’équipe de la bibliothèque Hertoginnedal à Auderghem. L’équipe compte maintenant trois membres (dont 2 mi-temps). Cette élargissement permettra à la bibliothèque de répondre à deux besoins: approfondir la cooperation avec les écoles (faire découvrir les écoliers la lecture et les livres à travers des activités dans la bibliothèque, comme le rencontre avec un écrivain) et élargir le nombre des heures d’ouverture. L’openVLD Oudergem a toujours estimé que cela vaut la peine que la commune soutient le développement des institutions culturelles néerlandophones: vue le publique très variés de la bib (diversité des langues, des nationalités), tous les Auderghemois y gagne. L’openVLD Oudergem est alors très content que SAMEN, la formation politique dont elle fait partie dans la commune, a pu réaliser cette promesse électorale. On remercie l’échevin Dirk Hoornaert de SAMEN pour ces efforts dans ce dossier pour laquelle il a toujours pu compter sur notre soutien. Vous pouvez lire la location et les heures d’ouvertures de la bibliothèque dans le text en-dessous du photo.

The team of the library BiB Hertoginnedal got extended in April. A new educational worker joined the team that now counts three members. In this way, the library can anticipate on two challenges: a need to further extend its collaboration with important partners such as the schools (by for example working together with schools to let children discover the library or meet authors of books) and a need to extend in the future its opening hours. The openVLD Oudergem has always stated that supporting the growth of Dutch libraries is an added value for the municipality: given the diversity of its public (in languages and nationalities), all inhabitants of Oudergem benefits from its presence and working in Oudergem. The openVLD Oudergem is therefore glad that SAMEN, the political group of which it is a member in the municipality council, managed to realize this electoral promise of 2012. OpenVLD Oudergem wishes to thank alderman Dirk Hoornaert of SAMEN for managing this dossier successfully on an institutional level, efforts for which he could always count on our support. In text below the picture you can always find the location and opening hours of the library.

Geef een reactie

%d bloggers liken dit: